Velo Baltica 

W odległości niespełna 150m przebiega trasa rowerowa Velo Baltica, która jest częścią trasy wchodzącej w skład międzynarodowego szlaku EuroVelo 10 (trasa rowerowa R10)

Pensjonat Drzewiec powstał z myślą o odpoczynku w ciszy i spokoju.

Pokoje w Pensjonacie Drzewiec gwarantują wygodny wypoczynek. Wszystkie pokoje wyposażone są w aneksy kuchenne, lodówkę, czajnik, zastawę stołową oraz sztućce, mały ekspres przelewowy do kawy. Na korytarzu natomiast można skorzystać z kuchenki mikrofalowej.

Atrakcje dla dorosłych

   Mając na uwadze często zmęczonych i poszukujących chwili ciszy dorosłych, stworzyliśmy w naszym ogrodzie kilka miejsc z ławami i stołami, w których w odosobnieniu można poczytać książkę, gazetę (np. z naszej domowej biblioteki), zjeść posiłek na wolnym powietrzu, zrobić grilla.

Niestety nie mamy wpływu na pogodę, ale gwarantujemy, że w okolicy jest wiele miejsc godnych odwiedzenia. Specjalnie dla gości opracowaliśmy przewodnik turysty. W korytarzu zawieszona jest tablica z mapą i lokalnymi atrakcjami oraz z planami imprez dla dzieci w okolicy.

Pokoje

Pokoje w Pensjonacie Drzewiec gwarantują wygodny wypoczynek. Wszystkie pokoje wyposażone są w aneksy kuchenne, lodówkę, czajnik, zastawę stołową oraz sztućce, mały ekspres przelewowy do kawy. Na korytarzu natomiast można skorzystać z kuchenki mikrofalowej.


   W pokojach znajduje się pełny zestaw plażowicza, czyli leżak, koc i plażowy parawan.
 
  Łazienki są w tonacji biało-granatowej, większe od standardowych spotykanych w obiektach nad polskim morzem.
  
  Podłogi są wykonane z desek modrzewiowych, nie nakrywamy ich żadnymi dywanami.

  Goście mogą również korzystać ze wspólnego, przestronnego tarasu.

 

W naszej ofercie ponadto muszą się znaleźć

  • Altana – zadaszone miejsce ze stołami, ławami, grillem, w której można miło spędzić czas. Powstała z myślą o wspólnych biesiadach grillowych. Liczymy na to , że wieczorami nad altaną będzie się unosić woń smażonych kiełbasek, karkówki i innych specjałów (dla chętnych posiadamy przepisy dan bezmięsnych). Można  również pograć w darta, piłkarzyki, pobiegać i pograć w piłkę na dużym trawniku, poopalać się na leżakach. 
  • Jazda na rowerze – nasz dom znajduje się tuż obok nadmorskiego szlaku rowerowego. Każdy może wybrać, czy pojedzie na krótką przejażdżkę, czy na całodzienną wycieczkę. Dzięki takim wyprawom można zwiedzić po kolei okoliczne nadmorskie miejscowości oraz jeszcze lepiej zwiedzić okolicę. 
  • Bieganie jest formą rekreacji, do której nie trzeba większych przygotowań, ani sprzętu, potrzebne są tylko wygodne buty. Podejrzewamy, że na co dzień nie masz czasu na jogging, dlatego urlop u nas jest idealną okazją, żeby spróbować i poprawić własną kondycję (ścieżka w lesie, plaża, lokalne nie uczęszczane drogi). 

Gastronomia w Mielenku.
Co warto odwiedzić w okolicy.